Chirurgia stomatologiczna, implanty Londyn

Większość pacjentów kojarzy ten dział stomatologii z usuwaniem zębów, lecz chirurgia stomatologiczna obejmuje cały szereg zabiegów w obszarze jamy ustnej; implantologię, regeneracje kości i tkanek przyzębia, leczenie chirurgiczne paradontozy, leczenie chorób błon śluzowych, chirurgiczne przygotowanie do protezowania, korekty uśmiechu dziąsłowego i wile innych.Wszystkie zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym z wykorzystaniem wysokiej klasy środków anestezjologicznych, tak aby w 100% zabezpieczyć naszych pacjentów przed bólem w trakcie zabiegu.W naszej klinice oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej:


Ekstrakcje (usuwanie) zębów:

Pamiętajmy, że ekstrakcja zęba jest ostatecznością i dokładamy wszelkich starań, aby do tego nie dopuścić. Niemniej jednak, jeżeli do extrakcji niestety dojść już musi, staramy się je wykonać w pełnym znieczuleniu miejscowym oraz jak najbardziej a traumatycznie.


Operacyjne ekstrakcje pozostawionych korzeni zębów i zębów zatrzymanych:

Ząb zatrzymany to ząb, który mimo zakończonego rozwoju pozostaje niewyrżnięty (może być całkowicie niewidoczny w ustach lub widoczny częściowo). Problem ten najczęściej dotyczy „ósemek”, czyli zębów mądrości oraz kłów, czyli tzw. „zębów ocznych”. Bardzo często nasi pacjenci zadają pytanie, czy ich ósemka musi być koniecznie usunięta. Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest jednoznaczna. Nie można więc ogólnikowo odpowiedzieć na to pytanie i za każdym razem należy indywidualnie rozpatrzyć wiele kwestii, jak np: czy ząb mądrości jest przydatny podczas gryzienia (kontakt z zębem przeciwstawnym)czy stany zapalne dziąseł podczas wyrzynania mają charakter nawracający czy istnieje stłoczenia zębów na ile jest taki ząb zniszczony próchnicowo oraz czy istnieją techniczne możliwości leczenia takiego zęba Czy radiologicznie nie ma zmian zapalnych w kości w koło korzeni tych zębów.np. Torbiel zawiązkowa Czy taki ząb nie powoduje niszczenia zęba sąsiedniego poprzez bezpośredni ucisk.


Chirurgia przedprotetyczna:

Dotyczy zabiegów, które mają na celu przygotowanie jamy ustnej na wykonanie odpowiedniej protetyki. Dotyczy to m.in. ekstrakcji zębów ze zmianami, które nie rokują pod wykonanie pracy protetycznej, wyrównania wyrośli kostnych utrudniających protezowanie, likwidowanie zmian rozrostowych na błonie śluzowej, które uniemożliwiają wykonanie precyzyjnego uzupełnienia protetycznego. Odsłanianie zębów zatrzymanych celem ortodontycznego ściągnięcia ich do łuku zębowego.


Resekcje wierzchołków korzeni:

Resekcja korzenia polega na chirurgicznym odcięciu wierzchołka korzenia zęba z jednoczesnym usunięciem zmian zapalnych i odpowiednim zabezpieczeniem korzenia przed ponownym powstaniem stanu zapalnego. Zabieg ten dotyczy głównie: zębów ze zmianami zapalnymi wokół wierzchołków i w kości zębów źle przeleczonych kanałowo, w których z jakiś przyczyn nie można wykonać powtórnego leczenia kanałowego (tzw. Re-endo)zębów, na których została wykonana estetyczna praca protetyczna z wkładem koronowo-korzeniowym.


Po zabiegu często pozostaje znaczny ubytek kości w okolicy resekowanego korzenia, który należy uzupełnić biomateriałem kościozastępczym. Zabieg resekcji w większości przypadków pozwala na uratowanie zęba przed ekstrakcją, obecnie wykonywany jest jednak coraz rzadziej w związku z ogromnym postępem leczenia endodontycznego. Można go wykonać prawie na wszystkich zębach pod warunkiem, że istnieje wygodny wgląd podczas zabiegu w operowane miejsce oraz nie ma ryzyka uszkodzenia nerwów czy naczyń krwionośnych.


Wyłuszczanie torbieli:

Torbiel korzeniowa to występująca w tkance kostnej zmiana chorobowa wywołana przewlekłym zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych zęba. W początkowym okresie torbiel korzeniowa rozwija się bezobjawowo, a wykrycie jej następuje zwykle przypadkowo podczas kontrolnego badania RTG. W późniejszym etapie, w miarę rozrostu torbieli, może uwidocznić się wygórowanie na dziąśle, któremu towarzyszy ból lub pojawienie się ropnej przetoki („kuleczki na dziąśle”). Torbiele o średnicy do 10 mm zwykle udaje się wyleczyć po wdrożeniu prawidłowego leczenia kanałowego zęba przyczynowego. Większe torbiele wymagają interwencji chirurgicznej, która polega na ich wyłuszczeniu w całości, co zwykle łączy się z resekcją korzenia lub nawet i z jego ekstrakcją. Ubytek w kości powstały po wyłuszczeniu torbieli wypełnia się materiałem kościozastępczym. Uzyskany materiał zapalny (resztki torbieli) zwykle przesyłany jest na badanie histopatologiczne celem diagnostyki mikroskopowej. Wówczas dobieramy odpowiednie leczenie i obserwacje po leczeniu chirurgicznym (zazwyczaj kontrolne rtg).


Chirurgia implantologiczna:

Ta dziedzina ma na celu poprawę warunków kostnych szczęki i żuchwy przed wszczepieniem implantów. Obejmuje następujący zakres zabiegów:podnoszenie dna zatoki szczękowej (sinus lift) osteodystrakcja (rozszczepienie wyrostka)sterowana regeneracja kości (GBR)autoprzeszczep


Chirurgia periodontologiczna:

Podcinanie wędzidełek, przyczepów więzadeł hamujących ruchy języka (wymowa) a także innych więzadeł utrudniających utrzymanie protez. Wszystkie te zabiegi trwają bardzo krótko, są bezbolesne i nie powodują większych dolegliwości. Podcięcie wędzidełka jest ważne, ponieważ zapobiega zarówno odsłonięciu szyjek zębowych, jak również defektowi kosmetycznemu w postaci diastemy (przerwa między zębami).


Zapraszamy na wizytę do naszej kliniki w Londynie

Polska przychodnia w Londynie oferuje: