Czy mogę płacić kartą za wizytę?

tak, akceptujemy płatności kartami

Nie posiadam zbyt wiele pieniędzy, czy mogę zapłacić później

Zgodnie z naszymi procedurami, płatność za wizytę musi zostać uiszczona zaraz po wizycie u lekarza/dentysty. Istnieje także możliwość płatności przez telefon lub przekazem bankowym.

Co jeśli zmuszony jestem skasować wizytę?

Jeśli musisz skasować swoją wizytę lub nie masz możliwość przyjścia, proszę zrobić to jak najszybciej (nie później niż 4 godz przed wizytą), w przeciwnym razie możesz zostać obciążony kwotą £50 (non-cancelation fee) oraz mieć trudności w przyszłym korzystaniu z naszych usług.

Brak skasowania wizyty i niestawienie się na nią oznacza, iż inni Pacjenci, którzy mogą potrzebować zobaczyć się z lekarzem/dentystą w tym samym czasie, nie będą mogli uzyskać pomocy medycznej. Zachowanie takie jest uznawane wobec tego przez nas jako nieodpowiedzialne i nie fair w stosunku do innych Pacjentów, lekarzy tu pracujących i przychodni.

Jakie są opłaty za korzystanie z usług?

Z pełną listą płatności można zapoznać się klikając w cennik.

Czy mogę przyjść z osobą towarzyszącą?

Tak, oczywiście rozumiemy, iż Pacjent może czuć się lepiej jeśli jego wizycie towarzyszy osoba zaufana

Czy więcej niż jedna osoba może skorzystać z jednorazowej wizyty lekarskiej?

Nie, jeśli zarezerwujesz dla siebie wizytę, oznacza to, iż jest to jedynie wizyta dla Ciebie, czyli jednego Pacjenta. Jeśli chciałbyś, aby inny członek rodziny został zobaczony przez lekarza/dentystę w tym samym czasie, musisz zarezerwować dodatkową wizytę.

Co może się wydarzyć jeśli jestem spóźniona/y na wizytę

Jeśli jesteś spóźniona/y może to oznaczać, iż będziesz zobaczony przez lekarza/dentystę tylko za jego zgodą. Jeśli to nie będzie możliwe, Twoja wizyta będzie musiała zostać zarezerwowana ponownie.

Ile kosztuje leczenie stomatologiczne?

Cenę leczenia stomatologicznego (czy to 1 ząb czy więcej) można oszacować dopiero po spotkaniu z dentysta, który po dokonaniu przeglądu będzie mógł zaproponować opcje leczenia oraz ceny. Istnieje także możliwość dokonania wyceny leczenia na piśmie.

Czy leczenie stomatologiczne boli?

W ciągu ostatnich 50 lat leczenie stomatologiczne przeszło długą drogę. Nowoczesna stomatologia powinna przebiegać bezboleśnie, w warunkach przyjaznych i relaksujących dla Pacjenta. W naszej przychodni stosowane są najnowsze metody znieczulenia miejscowego, które zapewniają Pacjentowi możliwie jak najbardziej komfortowe i bezbolesne leczenie. Staramy się więc przeznaczyć najwięcej możliwie czasu dla naszych Pacjentów, szczególnie dzieci, stosując metodę pełnego informowania o kolejnych krokach jakie będą podjęte, w celu poprawnego znieczulenia oraz bezstresowego przebiegu leczenia Pacjenta.

Czy mogę kontaktować się z przychodnią drogą email w sprawach leczenia?

Zgodnie z przepisami przestrzegania zasad prywatności Pacjenta, nie możemy omawiać żadnych problemów dotyczących zdrowia Pacjenta drogą komunikacji mailowej. W oparciu o przepisy medyczno-prawne, zobowiązani jesteśmy zawsze przestrzegać zasady pisemnej zgody Pacjenta na ujawnienie informacji dotyczących jego zdrowia lub danych przechowywanych przez nas.

Jaka jest procedura wystawienia ponownych recept?

W przypadku przewlekłych schorzeń, jeśli nigdy nie korzystałeś z procedury wystawiania ponownych recept, na początku niezbędna jest wizyta lekarska. Jeśli bierzesz już leki przepisane przez innego lekarza, należy znać ich nazwy i dawkę, lub tez przynieść je ze sobą na pierwszą wizytę. Na podstawie badania i historii leczenia, doktor będzie w stanie uzgodnić przyszłe leczenie, co umożliwi w przyszłości uzyskanie recepty bez konieczności rezerwacji każdorazowo wizyty lekarskiej. Niemniej jednak, zwykle niezbędne jest spotkanie z lekarzem co 3 miesiące w celu potwierdzenia celowości dalszego brania leku, zmiany dawki itp.Możliwe jest także przesłanie recepty drogą listowną. Zwykle wszystkie recepty wystawiane są w ciągu 1 dnia roboczego, opłata za powtórną receptę to £30.

W jaki sposób mogę otrzymać dostęp do mojej historii leczenia

Pacjent ma prawo do wglądu do swoich danych odnośnie leczenia. Niemniej jednak, zgodnie z przepisami Data Protection, praktyka ma prawo do pobrania opłaty w kwocie £10 za udostępnienie danych. Proszę o skontaktowaniem się z managerem praktyki w celu umówienia się na spotkanie celem udostępnienia danych.W przypadku zapytań ze strony firm ubezpieczeniowych, Pacjent może zażyczyć sobie wglądu do podobnego raportu. Jeśli doktor wystawia jakiekolwiek zaświadczenie/list dotyczący zdrowia Pacjenta, Pacjent ma prawo do wglądu lub kopii takiego dokumentu.Proszę zauważyć, iż żaden dokument dotyczący danych lub zdrowia Pacjenta nie zostanie udostępniony żadnej agencji, rodzinie lub innej organizacji bez pisemnej zgody Pacjenta.

Jakie informacje na mój temat są przechowywane w przychodni i dlaczego?

Przychodnia przetrzymuje dane na temat schorzenia i przebiegu leczenia Pacjenta oraz wszelkiego leczenia jakie zostaje u nas zalecone/przeprowadzone. Dane te przechowywane są w celu zapewnienia ciągłości leczenia oraz w trosce o jak najlepszą, holistyczną opiekę medyczną. Mogą one być zapisane w systemie komputerowym przychodni lub w formie papierowej i mogą zawierać:

Podstawowe informacje dotyczące Twojego adresu, danych kontaktowych i osoby najbliższej.
Notatki i raporty odnośnie zdrowia i leczenia, a także opieki zdrowotnej jaką otrzymujesz.
Wyniki przeprowadzonych badań, np. USG, zdjęcia rentgenowskie, badania krwi.
Informacje związane z przebiegiem Twojego leczenia od innych lekarzy, członków rodziny lub organizacji/osób zaangażowanych.

Czy stosujecie się do zasad Data Protection ACT

Tak. Wszyscy członkowie zespołu, zarówno lekarze jak i personel pomocniczy, są zobowiązani do przestrzegania zasad poufności.

Jakie są obowiązki pacjenta

Korzystając z usług naszej przychodni Twoje obowiązki to:
Traktowanie wszystkich członków zespołu z uprzejmością i szacunkiem.
Stosowanie się do zaleceń lekarza, przyjmowanie leków zgodnie z jego zaleceniami.
Poinformowanie przychodni o zmianie danych, jak adres, nr telefonu, imię czy nazwisko.
Stawianie się punktualnie na umówioną wizytę.
Skasowanie wizyt na które nie możesz się stawić na czas.
Zamawianie powtórnej recepty z odpowiednim wyprzedzeniem, nie czekając aż lek się skończy

Dlaczego recepcjonistka pyta o powód wizyty?

Podczas rejestracji Pacjent jest pytany o powód wizyty aby pomóc przy rezerwacji odpowiedniej usługi medycznej, czy też ustalić, czy jesteśmy w stanie pomóc w danym przypadku.

Dlaczego nie mogę uzyskać informacji na temat członka mojej rodziny?

Tak jak sprawą zasadniczą dla lekarza jest zdrowie Pacjenta, podobnie zaufanie pomiędzy Pacjentem i lekarzem jest nieodzowne. Wszyscy członkowie naszego zespołu są zobligowani do przestrzegania zasad ochrony danych osobowych Pacjenta. Przepisy te dyktowane są odgórnie przez prawo, uwzględniając przepisy związane z zatrudnieniem, a także profesjonalny kodeks postępowania. Wszyscy pracownicy przychodni są więc świadomi, iż jakiekolwiek próby niestosowania się do tych przepisów mogą być podstawą do postępowania dyscyplinarnego.

Czy w ramach opłaty za moją wizytę zawarta jest także recepta?

W przypadku przewlekłych schorzeń, jeśli nigdy nie korzystałeś z procedury wystawiania ponownych recept, na początku niezbędna jest wizyta lekarska. Jeśli bierzesz już leki przepisane przez innego lekarza, należy znać ich nazwy i dawkę, lub tez przynieść je ze sobą na pierwszą wizytę. Na podstawie badania i historii leczenia, doktor będzie w stanie uzgodnić przyszłe leczenie, co umożliwi w przyszłości uzyskanie recepty bez konieczności rezerwacji każdorazowo wizyty lekarskiej. Niemniej jednak, zwykle niezbędne jest spotkanie z lekarzem co 3 miesiące w celu potwierdzenia celowości dalszego brania leku, zmiany dawki itp.Możliwe jest także przesłanie recepty drogą listowną. Zwykle wszystkie recepty wystawiane są w ciągu 1 dnia roboczego, opłata za powtórną receptę to £30.

Czy mogę uzyskaś drugą opinie lekarza w waszej przychodni?

Jeśli czujesz, że Twoje obawy zdrowotne nie są odpowiednio wysłuchane/zdiagnozowane przez innego lekarza czy też zwyczajnie nie chcesz już dłużej czekać na wizytę w innym miejscu, w takim przypadku możesz oczywiście poprosić o spotkanie z lekarzem/dentystą także w naszej przychodni. W większości przypadków jesteśmy w stanie kontynuować wcześniej zdiagnozowane leczenie, czy doradzić w sprawie dalszego diagnozowania i leczenia.

Czy mogę zarejestrować się w waszej przychodni?

Tak. Po prostu zadzwoń i umów się telefonicznie na spotkanie. Przy pierwszej wizycie zostaniesz poproszony o wypełnienie Formularza Zdrowotnego oraz okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Dzieci poniżej 16 roku życia muszą przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym. Proszę pamiętać, iż jesteśmy całkowicie kliniką prywatną, co oznacza, że pełen koszt leczenia ponoszony jest przez Pacjenta.

Przeprowadzam się do innego miasta, czy dalej będę mógł korzystać z waszej przychodni?

Tak, nie ma z tym żadnego problemu. Prosimy jedynie pamiętać o jak najwcześniejszym poinformowaniu przychodni o nowych danych adresowych/kontaktowych.
Polska kosmtyczka ArtMedica
Wierzymy, iż zdrowie prawdziwie jest źródłem szczęścia w życiu.
Umów wizytę