Procedury i zasady
postępowania

Nasza misja:

Naszym celem jest zapewnienie Pacjentowi najwyższej możliwie jakości opieki medycznej przez wyspecjalizowany zespół lekarzy i specjalistów, w oparciu o wiarygodne dowody naukowe dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa terapii (medycyna nowoczesna), w przyjaznej i sprzyjającej dobru pacjenta atmosferze.

Nasze zobowiązanie w stosunku do Pacjenta:

Zawsze wysłuchać jakie są obawy i problemy zdrowotne Pacjenta oraz doradzić możliwie jak najlepszy i zgodny z indywidualnymi możliwościami sposób postępowania w danej sytuacji Zapewnić najlepszą możliwie jakość usług medycznych Zapewnić Pacjentowi bezpieczeństwo w korzystaniu z usług medycznych w naszej przychodni, przy uwzględnianiu najnowszych wytycznych odnośnie zapobiegania rozpowszechnianiu się infekcji, na co zwracamy szczególną uwagę Dobrać możliwie najkorzystniejszy dla każdego Pacjenta plan leczenia, informując go o możliwych skutkach ubocznych lub też alternatywnych możliwościach leczenia

Zobowiązanie Pacjenta:

Przychodzić punktualnie na wcześniej zarezerwowaną wizytę, a jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dotrzeć na czas lub chcesz skasować wizytę, dać nam znać najwcześniej jak to jest możliwe. Za brak powiadomienia o skasowaniu wizyty do 4 godzin wcześniej przechodnia zastrzega sobie możliwość obciążania Pacjenta opłatą w kwocie £50 (non-attendance fee) Dostosować się do zaleconego przez lekarza sposobu leczenia. Stawiać się na zalecone przez lekarza dalsze badanie lub leczenie Wszystkich pracowników przychodni traktować z podobnym szacunkiem i kulturą, jakiego oczekiwałbyś od nas. Jeśli jesteś zadowolony z naszych usług bylibyśmy wdzięczni, gdybyś powiedział o nas innym.

Skargi i zażalenia:

Wszyscy lekarze i specjaliści zawsze starają się dostarczyć Państwu możliwie najwyższej jakości usług medycznych. Niemniej jednak, bierzemy także pod uwagę, iż czasami mogą Państwo mieć wrażenie, że coś poszło nie tak lub nie do końca sprostaliśmy oczekiwaniom. Jeśliby wiec życzyli sobie Państwo złożyć zażalenie z jakiegoś powodu, mają państwo prawo poprosić o wyjaśnienia. W podobnych sytuacjach przychodnia posiada wewnętrzną procedurę Skarg i Zażaleń.Procedura obowiązująca w podobnej sytuacji:
Każde zażalenie czy skarga zostaną przez nas wysłuchane. Po przyjrzeniu się sprawie dokładniej, odpowiemy w sposób właściwy dla danej sytuacji, mając przy tym na uwadze wsparcie i pomoc dla Pacjenta oraz zwracając przy tym uwagę na możliwości ulepszenia naszych usług jakkolwiek możliwe.

W jaki sposób złożyć zażalenie:

Żywimy nadzieję, iż każde zażalenie czy skarga zostanie niezwłocznie rozwiązana na miejscu, często przy powstaniu samego problemu. Niemniej jednak, jeśli problem nie zostanie rozwiązany i Pacjent życzy sobie złożyć zażalenie, proszę zrobić to drogą pisemną, kierując pismo do managera. Każde zażalenie złożone przez Państwa, czy to drogą ustną czy pisemną, traktowane jest w sposób poufny i nie ma wpływu na dalsze leczenie w naszej przychodni.

Dalsze procedura:

Twoje zażalenie zostanie odnotowane i potwierdzone przez managera praktyki w ciągu 2 dni pracujących. Potwierdzenie może zostać przekazane Pacjentowi drogą telefoniczną, przez email lub listownie. Staramy, aby Pacjent otrzymał pełną odpowiedz w ciągu 10 dni roboczych. W tym czasie praktyka przeprowadzi dochodzenie, aby ustalić co właściwie się wydarzyło, co mogło iść nie do końca poprawnie i jakie są możliwości podjęcia dalszych kroków, prowadzących do rozwiązania problemu.

W rezultacie przeprowadzonej procedury praktyka:

Sprawdzi, co się wydarzyło i co mogło iść nie tak. Umożliwi Pacjentowi omówienie kwestii jeśli Pacjent sobie tego życzy. Będzie informować Pacjenta o postępie dochodzenia w jego sprawie. Zdefiniuje, jakie kroki mogą być podjęte w przyszłości, w celu uniknięcia podobnej sytuacji
Żywimy nadzieje, iż nasza polityka rozwiązywania kwestii zażaleń pomoże rozwiązać wszystkie problemy w sposób satysfakcjonujący dla obu stron, a także wierzymy, iż w przyszłości, ucząc się na doświadczeniu, będziemy mogli zapobiec w zaistnieniu podobnych sytuacji.

Polityka Prywatności Pacjenta

Dane Pacjenta w naszej klinice, czy to w postaci danych w komputerze czy na papierze, mogą być dostępne także dla innych członków zespołu. Dane te nie będą jednak dostępne dla nikogo innego bez wcześniejszego wyrażenia na to zgody przez Pacjenta, z wyjątkiem:

W przypadku referalu Pacjenta do innego specjalisty.
Kiedy Pacjent przenosi leczenie gdzie indziej (inny lekarz).
Kiedy jesteśmy zobowiązani poprzez prawo.

Niemniej jednak, należy pamiętać, iż informacje dotyczące Pacjenta (w ramach przepisów zdefiniowanych w akcie Data Protection Act 1998) mogą zostać użyte w sytuacjach dotyczących bezpieczeństwa zdrowia publicznego, w celu przeprowadzenia badań naukowych lub audytu, w celach treningowych dla członków zespołu lub studentów medycznych, lub tez w celu planowanie usług zdrowotnych. Jeśli Pacjent nie życzy sobie, aby jego dane zostały użyte w podobnych przypadkach, prosimy o poinformowanie członka zespołu o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w powyższych celach.

Pacjenci poniżej 16 roku życia

Wszyscy Pacjenci, także ci poniżej 16 roku życia, są uprawnieni do korzystania a naszych usług w warunkach prywatności w naszej klinice. Oznacza to, iż możesz poinformować swoich znajomych lub rodzinę o wizycie w naszej klinice, niemniej jednak my nie możemy tego zrobić. Żadne informacje na temat Twojego zdrowia nie zostaną przekazane Twoim rodzicom, innym członkom rodziny czy opiekunom prawnym bez Twojej zgody. Jedyny powód, który uprawomocnia nas do przekazania informacji na Twój temat to bezpieczeństwo innych osób, w jakim to przypadku zawsze będziemy się starać, aby najpierw przedyskutować sytuacje z Tobą.

Procedura zerowej tolerancji dla obrażania Pracowników i Pacjentów przychodni

Jako obraźliwe zachowanie, nasza praktyka uznaje co następuje:Zastraszanie, próba lub też rzeczywisty atak fizyczny na któregokolwiek pracownika przychodni, lub Używanie wulgarnego lub obraźliwego słownictwa – z uwzględnieniem podniesionego głosu, przekleństw i bluźnierstw – które ukierunkowane są na któregokolwiek z członków personelu przychodni.Każde zachowanie, ustne lub fizyczne, które może przyczynić się do tego, iż członek zespołu może czuć się niekomfortowo, zażenowany, zakłopotany lub zastraszany, nie jest akceptowane na terenie naszej przychodni.

Procedura obowiązująca w podobnych przypadkach:

Wszystkie sytuacje jak opisane powyżej zostaną odnotowane w Clinic Incident Logbook (dokument przechowywany na terenie przychodni) i zgłoszone na Policję. Osoba odpowiedzialna za atak zostanie usunięta z przychodni w trybie natychmiastowym, a także zostanie usunięta z listy Pacjentów przychodni.W sytuacjach nie związanych z przemocą fizyczna, list ostrzegawczy może zostać wystosowany i przesłany do Pacjenta przez managera przychodni, który potem przechowywany jest w Karcie Pacjenta.Polska kosmtyczka ArtMedica
Wierzymy, iż zdrowie prawdziwie jest źródłem szczęścia w życiu.
Umów wizytę