Ankieta zadowolenia klienta

W każdym roku klinika przeprowadza badania satysfakcji Pacjenta. Po więcej informacji i wyniki ostatniej ankiety
zapraszamy tutaj...

Procedury i zasady postepowania:

Nasza misja:

Naszym celem jest zapewnienie Pacjentowi najwyższej możliwie jakości opieki medycznej przez wyspecjalizowany zespół lekarzy i specjalistów, w oparciu o wiarygodne dowody naukowe dotyczące skuteczności i bezpieczeństwa terapii (medycyna nowoczesna), w przyjaznej i sprzyjającej dobru pacjenta atmosferze.

Nasze zobowiązanie w stosunku do Pacjenta:

 • Zawsze wysłuchać jakie są obawy i problemy zdrowotne Pacjenta oraz doradzić możliwie jak najlepszy i zgodny z indywidualnymi możliwościami sposób postepowania w danej sytuacji
 • Zapewnić najlepszą możliwie jakość usług medycznych
 • Zapewnić Pacjentowi bezpieczeństwo w korzystaniu z usług medycznych w naszej przychodni, przy uwzględnianiu najnowszych wytycznych odnośnie zapobiegania rozpowszechnianiu się infekcji, na co zwracamy szczególną uwagę
 • Dobrać możliwie najkorzystniejszy dla każdego Pacjenta plan leczenia, informując go o możliwych skutkach ubocznych lub też alternatywnych możliwościach leczenia

Zobowiązanie Pacjenta:

 • Przychodzić punktualnie na wcześniej zarezerwowaną wizytę, a jeśli z jakiegoś powodu nie możesz dotrzeć na czas lub chcesz skasować wizytę, dać nam znać najwcześniej jak to jest możliwe. Za brak powiadomienia o skasowaniu wizyty do 4 godzin wcześniej przechodnia zastrzega sobie możliwość obciążania Pacjenta opłatą w kwocie £50 (non-attendance fee)
 • Dostosować się do zaleconego przez lekarza sposobu leczenia
 • Stawiać się na zalecone przez lekarza dalsze badanie lub leczenie
 • Wszystkich pracowników przychodni traktować z podobnym szacunkiem i kulturą, jakiego oczekiwałbyś od nas
 • Jeśli jesteś zadowolony z naszych usług bylibyśmy wdzięczni, gdybyś powiedział o nas innym

Skargi i zażalenia:

Wszyscy lekarze i specjaliści zawsze starają się dostarczyć Państwu możliwie najwyższej jakości usług medycznych. Niemniej jednak, bierzemy także pod uwagę, iż czasami mogą Państwo mieć wrażenie, że coś poszło nie tak lub nie do końca sprostaliśmy oczekiwaniom.
Jeśliby wiec życzyli sobie Państwo złożyć zażalenie z jakiegoś powodu, mają państwo prawo poprosić o wyjaśnienia. W podobnych sytuacjach przychodnia posiada wewnętrzną procedurę Skarg i Zażaleń.

Procedura obowiązująca w podobnej sytuacji:

Każde zażalenie czy skarga zostaną przez nas wysłuchane. Po przyjrzeniu się sprawie dokładniej, odpowiemy w sposób właściwy dla danej sytuacji, mając przy tym na uwadze wsparcie i pomoc dla Pacjenta oraz zwracając przy tym uwagę na możliwości ulepszenia naszych usług jakkolwiek możliwe.

W jaki sposób złożyć zażalenie:

Żywimy nadzieję, iż każde zażalenie czy skarga zostanie niezwłocznie rozwiązana na miejscu, często przy powstaniu samego problemu. Niemniej jednak, jeśli problem nie zostanie rozwiązany i Pacjent życzy sobie złożyć zażalenie, proszę zrobić to drogą pisemną, kierując pismo do managera.
Każde zażalenie złożone przez Państwa, czy to drogą ustną czy pisemną, traktowane jest w sposób poufny i nie ma wpływu na dalsze leczenie w naszej przychodni.

Dalsze procedura:

Twoje zażalenie zostanie odnotowane i potwierdzone przez managera praktyki w ciągu 2 dni pracujących. Potwierdzenie może zostać przekazane Pacjentowi drogą telefoniczną, przez email lub listownie. Staramy, aby Pacjent otrzymał pełną odpowiedz w ciągu 10 dni roboczych. W tym czasie praktyka przeprowadzi dochodzenie, aby ustalić co właściwie się wydarzyło, co mogło iść nie do końca poprawnie i jakie są możliwości podjęcia dalszych kroków, prowadzących do rozwiązania problemu.

W rezultacie przeprowadzonej procedury praktyka:

 • Sprawdzi, co się wydarzyło i co mogło iść nie tak
 • Umożliwi Pacjentowi omówienie kwestii jeśli Pacjent sobie tego życzy
 • Będzie informować Pacjenta o postępie dochodzenia w jego sprawie
 • Zdefiniuje, jakie kroki mogą być podjęte w przyszłości, w celu uniknięcia podobnej sytuacji
Żywimy nadzieje, iż nasza polityka rozwiazywania kwestii zażaleń pomoże rozwiązać wszystkie problemy w sposób satysfakcjonujący dla obu stron, a także wierzymy, iż w przyszłości, ucząc się na doświadczeniu, będziemy mogli zapobiec w zaistnieniu podobnych sytuacji.

Polityka Prywatności Pacjenta

Dane Pacjenta w naszej klinice, czy to w postaci danych w komputerze czy na papierze, mogą być dostępne także dla innych członków zespołu. Dane te nie będą jednak dostępne dla nikogo innego bez wcześniejszego wyrażenia na to zgody przez Pacjenta, z wyjątkiem:
 • W przypadku referalu Pacjenta do innego specjalisty
 • Kiedy Pacjent przenosi leczenie gdzie indziej (inny lekarz)
 • Kiedy jesteśmy zobowiązani poprzez prawo
Niemniej jednak, należy pamiętać, iż informacje dotyczące Pacjenta (w ramach przepisów zdefiniowanych w akcie Data Protection Act 1998) mogą zostać użyte w sytuacjach dotyczących bezpieczeństwa zdrowia publicznego, w celu przeprowadzenia badań naukowych lub audytu, w celach treningowych dla członków zespołu lub studentów medycznych, lub tez w celu planowanie usług zdrowotnych. Jeśli Pacjent nie życzy sobie, aby jego dane zostały użyte w podobnych przypadkach, prosimy o poinformowanie członka zespołu o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych w powyższych celach.

Pacjenci poniżej 16 roku życia

Wszyscy Pacjenci, także ci poniżej 16 roku życia, są uprawnieni do korzystania a naszych usług w warunkach prywatności w naszej klinice. Oznacza to, iż możesz poinformować swoich znajomych lub rodzinę o wizycie w naszej klinice, niemniej jednak my nie możemy tego zrobić. Żadne informacje na temat Twojego zdrowia nie zostaną przekazane Twoim rodzicom, innym członkom rodziny czy opiekunom prawnym bez Twojej zgody. Jedyny powód, który uprawomocnia nas do przekazania informacji na Twój temat to bezpieczeństwo innych osób, w jakim to przypadku zawsze będziemy się starać, aby najpierw przedyskutować sytuacje z Tobą.

Procedura zerowej tolerancji dla obrażania Pracowników i Pacjentów przychodni

Jako obraźliwe zachowanie, nasza praktyka uznaje co następuje:
Zastraszanie, próba lub też rzeczywisty atak fizyczny na któregokolwiek pracownika przychodni,
Lub
Używanie wulgarnego lub obraźliwego słownictwa – z uwzględnieniem podniesionego głosu, przekleństw i bluźnierstw – które ukierunkowane są na któregokolwiek z członków personelu przychodni.
Każde zachowanie, ustne lub fizyczne, które może przyczynić się do tego, iż członek zespołu może czuć się niekomfortowo, zażenowany, zakłopotany lub zastraszany, nie jest akceptowane na terenie naszej przychodni.

Procedura obowiązująca w podobnych przypadkach:

Wszystkie sytuacje jak opisane powyżej zostaną odnotowane w Clinic Incident Logbook (dokument przechowywany na terenie przychodni) i zgłoszone na Policję.
Osoba odpowiedzialna za atak zostanie usunięta z przychodni w trybie natychmiastowym, a także zostanie usunięta z listy Pacjentów przychodni.
W sytuacjach nie związanych z przemocą fizyczna, list ostrzegawczy może zostać wystosowany i przesłany do Pacjenta przez managera przychodni, który potem przechowywany jest w Karcie Pacjenta.

Często zadawane pytania:

P: Czy mogę płacić karta za wizytę?
O: Tak
P: Nie posiadam zbyt dużo pieniędzy na chwile obecną, czy mogę zapłacić później?
O: Zgodnie z naszymi procedurami, płatność za wizytę musi zostać uiszczona zaraz po wizycie u lekarza/dentysty. Istnieje także możliwość płatności przez telefon lub przekazem bankowym.
P: Co, jeśli zmuszony jestem skasować spotkanie?
O: Jeśli musisz skasować swoją wizytę lub nie masz możliwość przyjścia, proszę zrobić to jak najszybciej (nie później niż 4 godz przed wizytą), w przeciwnym razie możesz zostać obciążony kwotą £50 (non-cancelation fee) oraz mieć trudności w przyszłym korzystaniu z naszych usług.
Brak skasowania wizyty i niestawienie się na nią oznacza, iż inni Pacjenci, którzy mogą potrzebować zobaczyć się z lekarzem/dentystą w tym samym czasie, nie będą mogli uzyskać pomocy medycznej. Zachowanie takie jest uznawane wobec tego przez nas jako nieodpowiedzialne i nie fair w stosunku do innych Pacjentów, lekarzy tu pracujących i przychodni.
P: Jakie są opłaty za korzystanie z danych usług?
O: Z pełną listą płatności można zapoznać się wchodząc tutaj. W razie zmian w cenie usług, lista płatności jest akutalizowana na bieżąco.
P: Mój przyjaciel/członek rodziny nie czuje się dobrze. Czy może on także skorzystać z Waszych usług?
A: Tak
P: Czy mogę mieć ze sobą innych ludzi towarzyszących mi podczas mojej wizyty lekarskiej?
A: Tak, oczywiście rozumiemy, iż Pacjent może czuć się lepiej jeśli jego wizycie towarzyszy osoba zaufana.
P: Czy więcej niż 1 osoba może skorzystać z jednorazowej wizyty lekarskiej?
A: Nie, jeśli zarezerwujesz dla siebie wizytę, oznacza to, iż jest to jedynie wizyta dla Ciebie, czyli jednego Pacjenta. Jeśli chciałbyś, aby inny członek rodziny został zobaczony przez lekarza/dentystę w tym samym czasie, musisz zarezerwować dodatkową wizytę.
P: Co może się wydarzyć, jeśli jestem spóźniony na wizytę?
O: Jeśli jesteś spóźniony może to oznaczać, iż będziesz zobaczony przez lekarza/dentystę tylko za jego zgodą. Jeśli to nie będzie możliwe, Twoja wizyta będzie musiała zostać zarezerwowana ponownie.
P: Ile będzie kosztować moje leczenie stomatologiczne?
O: Cenę leczenia stomatologicznego (czy to 1 ząb czy więcej) można oszacować dopiero po spotkaniu z dentysta, który po dokonaniu przeglądu będzie mógł zaproponować opcje leczenia oraz ceny. Istnieje także możliwość dokonania wyceny leczenia na piśmie.
P: Czy leczenie stomatologiczne boli?
O: W ciągu ostatnich 50 lat leczenie stomatologiczne przeszło długą drogę. Nowoczesna stomatologia powinna przebiegać bezboleśnie, w warunkach przyjaznych i relaksujących dla Pacjenta. W naszej przychodni stosowane są najnowsze metody znieczulenia miejscowego, które zapewniają Pacjentowi możliwie jak najbardziej komfortowe i bezbolesne leczenie. Staramy się więc przeznaczyć najwięcej możliwie czasu dla naszych Pacjentów, szczególnie dzieci, stosując metodę pełnego informowania o kolejnych krokach jakie będą podjęte, w celu poprawnego znieczulenia oraz bezstresowego przebiegu leczenia Pacjenta.
P: Czy mogę skontaktować się z przychodnią drogą mailową w sprawach dotyczących omówienia moich problemów zdrowotnych, lub też z prośbą o informacje na temat mojego zdrowia, w oparciu o moje dane zdrowotne przechowywane na systemie przychodni?
A: Zgodnie z przepisami przestrzegania zasad prywatności Pacjenta, nie możemy omawiać żadnych problemów dotyczących zdrowia Pacjenta drogą komunikacji mailowej. W oparciu o przepisy medyczno-prawne, zobowiązani jesteśmy zawsze przestrzegać zasady pisemnej zgody Pacjenta na ujawnienie informacji dotyczących jego zdrowia lub danych przechowywanych przez nas.
P: Jaka jest procedura wystawiania ponownych recept?
O: W przypadku przewlekłych schorzeń, jeśli nigdy nie korzystałeś z procedury wystawiania ponownych recept, na początku niezbędna jest wizyta lekarska. Jeśli bierzesz już leki przepisane przez innego lekarza, należy znać ich nazwy i dawkę, lub tez przynieść je ze sobą na pierwszą wizytę. Na podstawie badania i historii leczenia, doktor będzie w stanie uzgodnić przyszłe leczenie, co umożliwi w przyszłości uzyskanie recepty bez konieczności rezerwacji każdorazowo wizyty lekarskiej. Niemniej jednak, zwykle niezbędne jest spotkanie z lekarzem co 3 miesiące w celu potwierdzenia celowości dalszego brania leku, zmiany dawki itp.
Możliwe jest także przesłanie recepty drogą listowną. Zwykle wszystkie recepty wystawiane są w ciągu 1 dnia roboczego, opłata za powtórną receptę to £30.
P: W jaki sposób mogę uzyskać dostęp do mojej historii medycznej?
O: Pacjent ma prawo do wglądu do swoich danych odnośnie leczenia. Niemniej jednak, zgodnie z przepisami Data Protection, praktyka ma prawo do pobrania opłaty w kwocie £10 za udostępnienie danych. Proszę o skontaktowaniem się z managerem praktyki w celu umówienia się na spotkanie celem udostępnienia danych.
W przypadku zapytań ze strony firm ubezpieczeniowych, Pacjent może zażyczyć sobie wglądu do podobnego raportu. Jeśli doktor wystawia jakiekolwiek zaświadczenie/list dotyczący zdrowia Pacjenta, Pacjent ma prawo do wglądu lub kopii takiego dokumentu.
Proszę zauważyć, iż żaden dokument dotyczący danych lub zdrowia Pacjenta nie zostanie udostępniony żadnej agencji, rodzinie lub innej organizacji bez pisemnej zgody Pacjenta.
P: Jakie informacja na mój temat są przechowywane przez przychodnię i dlaczego?
O: Przychodnia przetrzymuje dane na temat schorzenia i przebiegu leczenia Pacjenta oraz wszelkiego leczenia jakie zostaje u nas zalecone/przeprowadzone. Dane te przechowywane są w celu zapewnienia ciągłości leczenia oraz w trosce o jak najlepszą, holistyczną opiekę medyczną. Mogą one być zapisane w systemie komputerowym przychodni lub w formie papierowej i mogą zawierać:
 • Podstawowe informacje dotyczące Twojego adresu, danych kontaktowych i osoby najbliższej
 • Notatki i raporty odnośnie zdrowia i leczenia, a także opieki zdrowotnej jaką otrzymujesz
 • Wyniki przeprowadzonych badan, np. USG, zdjęcia rentgenowskie, badania krwi
 • Informacje związane z przebiegiem Twojego leczenia od innych lekarzy, członków rodziny lub organizacji/osób zaangażowanych
P: Czy stosujecie się do zasad Data Protection Act?
O: Tak. Wszyscy członkowie zespołu, zarówno lekarze jak i personel pomocniczy, są zobowiązani do przestrzegania zasad poufności.
P: Jakie są obowiązki Pacjenta?
O: Korzystając z usług naszej przychodni Twoje obowiązki to:
 • Traktowanie wszystkich członków zespołu z uprzejmością i szacunkiem
 • Stosowanie się do zaleceń lekarza, przyjmowanie leków zgodnie z jego zaleceniami
 • Poinformowanie przychodni o zmianie danych, jak adres, nr telefonu, imię czy nazwisko
 • Stawianie się punktualnie na umówioną wizytę
 • Skasowanie wizyt na które nie możesz się stawić na czas
 • Zamawianie powtórnej recepty z odpowiednim wyprzedzeniem, nie czekając aż lek się skończy
P: Dlaczego recepcjonistka pyta o powód wizyty podczas rejestracji?
O: Podczas rejestracji Pacjent jest pytany o powód wizyty aby pomóc przy rezerwacji odpowiedniej usługi medycznej, czy też ustalić, czy jesteśmy w stanie pomóc w danym przypadku.
P: Dlaczego nie mogę uzyskać informacji na temat członka mojej rodziny?
O: Tak jak sprawą zasadniczą dla lekarza jest zdrowie Pacjenta, podobnie zaufanie pomiędzy Pacjentem i lekarzem jest nieodzowne.
Wszyscy członkowie naszego zespołu są zobligowani do przestrzegania zasad ochrony danych osobowych Pacjenta. Przepisy te dyktowane są odgórnie przez prawo, uwzględniając przepisy związane z zatrudnieniem, a także profesjonalny kodeks postepowania. Wszyscy pracownicy przychodni są więc świadomi, iż jakiekolwiek próby niestosowania się do tych przepisów mogą być podstawą do postepowania dyscyplinarnego.
P: Czy w ramach opłaty za moją wizytę zawarta jest także recepta?
O: W ramach wszystkich wizyt lekarskich wliczone są także prywatne recepty jeśli istnieje taka potrzeba. Proszę pamiętać, iż leki na receptę prywatną są płatne w aptekach w 100%, niemniej jednak, w wielu wypadkach kwota ta może być niższa niż cena standardowa, pobierana przy receptach wystawionych przez lekarza NHS.
P: Czy mogę uzyskać drugą opinię od lekarza/dentysty w Waszej przychodni?
O: Jeśli czujesz, że Twoje obawy zdrowotne nie są odpowiednio wysłuchane/zdiagnozowane przez innego lekarza czy też zwyczajnie nie chcesz już dłużej czekać na wizytę w innym miejscu, w takim przypadku możesz oczywiście poprosić o spotkanie z lekarzem/dentystą także w naszej przychodni. W większości przypadków jesteśmy w stanie kontynuować wcześniej zdiagnozowane leczenie, czy doradzić w sprawie dalszego diagnozowania i leczenia.
P: Czy mogę zarejestrować się w Waszej przychodni?
O: Tak. Po prostu zadzwoń i umów się telefonicznie na spotkanie. Przy pierwszej wizycie zostaniesz poproszony o wypełnienie Formularza Zdrowotnego oraz okazanie dokumentu tożsamości ze zdjęciem. Dzieci poniżej 16 roku życia muszą przyjść z rodzicem lub opiekunem prawnym. Proszę pamiętać, iż jesteśmy całkowicie kliniką prywatną, co oznacza, że pełen koszt leczenia ponoszony jest przez Pacjenta.
P: Przeprowadzam się do zupełnie innej miejscowości. Czy to znaczy, że nadal mogę widywać mojego lekarza/dentystę w Waszej klinice?
O: Tak, nie ma z tym żadnego problemu. Prosimy jedynie pamiętać o jak najwcześniejszym poinformowaniu przychodni o nowych danych adresowych/kontaktowych.